çene ve maxilla geriliği

L

lagrange10

Iron
forumda yeniyim bu konuda bilgili arkadaşlar sadece yazsın lutfen bos adamlar konusmasın
şuan17 yaşındayım alt çenem çok bariz bir şekilde geride profilden tiksinç duruyor geçmişte dişlerim çarpıktı aparey ve diş teli kullandım daha sonrasında yüz şeklim böyle sikildi 13 yaşından önceki fotoğraflara baktıgımda cenenin konumu gayet iyi sadece dişler carpık fakat tel ve aparey çeneyi siktiler tel çıkalı 1 sene oldu şekil bozulmasın diye şimdi birşey takıyorm agzıma onu bırakmalı mıyım yoksa devammı etmeliyim (düzelmeyeceğini biliyorum tek çare ameliyat sadece daha fazla ilerlemesini istemiyorum)

forumda yeniyim bu konuda bilgili arkadaşlar sadece yazsın lutfen bos adamlar konusmasın
şuan17 yaşındayım alt çenem çok bariz bir şekilde geride profilden tiksinç duruyor geçmişte dişlerim çarpıktı aparey ve diş teli kullandım daha sonrasında yüz şeklim böyle sikildi 13 yaşından önceki fotoğraflara baktıgımda cenenin konumu gayet iyi sadece dişler carpık fakat tel ve aparey çeneyi siktiler tel çıkalı 1 sene oldu şekil bozulmasın diye şimdi birşey takıyorm agzıma onu bırakmalı mıyım yoksa devammı etmeliyim (düzelmeyeceğini biliyorum tek çare ameliyat sadece daha fazla ilerlemesini istemiyorum)
Aynı ben

Maksilla diye bisey yok kafatssi bir butundur

ee nabacaz
Benim çene geri değil ama maksilla kötü kanka maksillayı en iyi fraudlama yolu iyi bir mandible kemiğidir oda implant yada hipertrofi

Benim çene geri değil ama maksilla kötü kanka maksillayı en iyi fraudlama yolu iyi bir mandible kemiğidir oda implant yada hipertrofi
üniversite hastaneleri bimaxi ne kadara yapar 100-150k halledilir mi

üniversite hastaneleri bimaxi ne kadara yapar 100-150k halledilir mi
100 150 K YA Bİ SİKİM Bİ DE BASİ VAR ALİR MİSİN COCUGUM

• JFL
Reactions: skullmoggerr, oldgymcel and Heatmiser
Şuan diş teli mi var yoksa aparat mı ?

Ayrıca çarpık ve çapraz tedavilerde maksilla veya çeneyi etkileyecek baskıda birşey takmıyorlar,emin misin yüzünün o yüzden sikildiğine

• +1
Reactions: lagrange10

Ayrıca çarpık ve çapraz tedavilerde maksilla veya çeneyi etkileyecek baskıda birşey takmıyorlar,emin misin yüzünün o yüzden sikildiğine
Düz diş teli yüzü ve çeneyi değiştirmez zaten bişey takmiştır

şuan tel çıktı telin şekli bozulmasın diye bir kalıp takıyorum agzıma sadece geceleri o da yüzümü şişiriyor

şuan tel çıktı telin şekli bozulmasın diye bir kalıp takıyorum agzıma sadece geceleri o da yüzümü şişiriyor
Benim de alt çene küçük. Çene ameliyatı şakaya gelmez ve ortodontistin bana söylediğine göre sadece bir kez olabilirsin. Bu yüzden ucuza kaçmaktan kaçındım ben.

Ayrıca türkiyede black pill tarzı yapan yok. Baktım bazı cerrahların hastalarının before/after fotolarına arada neredeyse fark yok. Hangisi önce hangisi sonra belli değil. Türk doktorlarına göre dişler düzgün sıralanmişsa her şey okey. Estetik falan umurlarında değil gibi.

Gerilese de sorun yok bimax çekmen gerekiyor her türlü

Users who are viewing this thread

Back