Cidden faizler düşmedikçe Matrix'ten kaçmanın bir yolu yok.

maximum cope31

maximum cope31

Bronze
Tüm tanıdığım yurtiçi/yurtdışı self-made iş adamları, işe bu şekilde başlamış.

Ülkede faizler düşük, bankalar hükümetten aldığı talimat ile büyük kredi veriyor ve/veya hükümet bir alanda fırsat sunuyor.

Cumhur Reisinin 329859235 tane seçim kazanmasının #1 sebebi faizi bir süre (TR standartlarında) inanılmaz düşük tutması. Bunun sonucunda insanlar olmayan para ile ev/araba aldı. Beyni olan iş kurdu. Tabi beyinsiz çoğunluk kredi çekip iPhone, alman araba veya bilimum ithal ürünler aldı.

Dünyada 2010 suları gibi tekrar bir fırsat olmazsa yarrağımı fakirlikten/maaşlı çalışmaktan kaçarsınız.

• +1
Reactions: elemanzelvadre, maarda and Deleted member 87449
80.000 TL alan bir Mühendis olsan dahi İnsan gibi ailenle yaşayabileceğin bir eve maaşının yarısını bayılıyorsun. Gerçekten 3 haneli maaşlar dışında Türkiye de maaşla zengin olmak imkansıza yakın.

• +1
Reactions: chadmanlet04 and maximum cope31
80.000 TL alan bir Mühendis olsan dahi İnsan gibi ailenle yaşayabileceğin bir eve maaşının yarısını bayılıyorsun. Gerçekten 3 haneli maaşlar dışında Türkiye de maaşla zengin olmak imkansıza yakın.
turkiyede maasla zengin olmak imkansiz zaten. luks arabalara para veren adamlarin hicbirinin legal islerle ugrastigini sanmiyorum. adamlar o kadar cok para kazaniyor ki 1 kendine 3 devlete aliyor. lan paran var beynin de mi yok amk porsche alacagina git bi ulkeden yatirimci vizesi almayi falan de. zengini ayri fakiri ayri mal ulkenin. keske kendimi haric tutabilsem.

• +1
Reactions: maximum cope31 and chadmanlet04
turkiyede maasla zengin olmak imkansiz zaten. luks arabalara para veren adamlarin hicbirinin legal islerle ugrastigini sanmiyorum. adamlar o kadar cok para kazaniyor ki 1 kendine 3 devlete aliyor. lan paran var beynin de mi yok amk porsche alacagina git bi ulkeden yatirimci vizesi almayi falan de. zengini ayri fakiri ayri mal ulkenin. keske kendimi haric tutabilsem.
Bu ülkede insanlar iş aralarında batak veya farm villes 2 köy kaçamağı oynayarak saç ekimi için maaş biriktiren keltoş memurların maaşı ödensin diye köpek gibi çalışıyor ve bunun kimse farkında dahi değil. Olan senin benim gibi gençlere oluyor. Harbiden çok ağır sikildik.

Bu ülkede insanlar iş aralarında batak veya farm villes 2 köy kaçamağı oynayarak saç ekimi için maaş biriktiren keltoş memurların maaşı ödensin diye köpek gibi çalışıyor ve bunun kimse farkında dahi değil. Olan senin benim gibi gençlere oluyor. Harbiden çok ağır sikildik.
ya siktir olup gidiceksin yada over. gitcez gitcez de nasil bilmem.

ya siktir olup gidiceksin yada over. gitcez gitcez de nasil bilmem.
Bizim gibi 3. dünya ülkesinden kaçan kahverengi adamları kimse almaz ki. Bizi gerekirse öldürürler ama o sınırdan geçirtmezler. İnşallah herkes için hayırlısı olur ne diyeyim ki...

Bizim gibi 3. dünya ülkesinden kaçan kahverengi adamları kimse almaz ki. Bizi gerekirse öldürürler ama o sınırdan geçirtmezler. İnşallah herkes için hayırlısı olur ne diyeyim ki...
Tamam 3. dünya ülkesiyiz falan da bu kadar da değiliz amk iyice abarttın sanki

Aynen bro 3. Dunya 👍🏿👍🏿 sg bangladese

ben niye tirrikiyeyi savunuyom bosver vazgectim 3. Dunya ulkesi
Tarihimiz ordumuz ve milliyetimiz dışında pek de bir olayımız yok.
Milliyette son zamanlarda iyice asalaklaştı zaten
Geriye 2 şey kaldı artık onlarla copeleriz

Tarihimiz ordumuz ve milliyetimiz dışında pek de bir olayımız yok.
Milliyette son zamanlarda iyice asalaklaştı zaten
Geriye 2 şey kaldı artık onlarla copeleriz
Tarih ordu hic bir sey kazandirmaz sana gunluk hayatinda. hayatin boyu turkiyede kalacaksan over

Avrupalılar zaten Türkleri beyaz saymıyor ki ortadogulu diyip geçiyorlar. Neden bunu kabul etmiyorsunuz anlamıyorum.

Avrupalılar zaten Türkleri beyaz saymıyor ki ortadogulu diyip geçiyorlar. Neden bunu kabul etmiyorsunuz anlamıyorum.
Onu shitskin olanlar düşünsün artık

• +1
Reactions: Deleted member 87449
tr de üst segment araba alınmaz. paran olsa bile alınmaz.

1 kendine 3 devlete alıyorsun, avrupada sıfır porsche parasına burda anca kıçıkırık audi a4 alırsın (kurlar eşitlendiğinde)

2 milyon TL arabaya verilecek maks para. Şuan ki fiyatlarla ne ediyor sıfır Corolla Hibrit, Skoda Octavia vs, günlük hayat için yeterde artar. İlla marka binicem BMW/Mercedes istiyorum diyorsanda 2 milyon bandında ikinci el çok kötü bakılmamış ve seni götürebilecek opsiyonların var.

• +1
Reactions: elemanzelvadre and maarda
Trde kahverengi olanlar Kürtler ermeniler genelde Türkler beyaz-bugday arası tene sahip genel olarak abartmissin bi tık

• +1
Reactions: boneking772

1 kendine 3 devlete alıyorsun, avrupada sıfır porsche parasına burda anca kıçıkırık audi a4 alırsın (kurlar eşitlendiğinde)

2 milyon TL arabaya verilecek maks para. Şuan ki fiyatlarla ne ediyor sıfır Corolla Hibrit, Skoda Octavia vs, günlük hayat için yeterde artar. İlla marka binicem BMW/Mercedes istiyorum diyorsanda 2 milyon bandında ikinci el çok kötü bakılmamış ve seni götürebilecek opsiyonların var.
Sanayiden de kıçını kaldırmazsın onları da aldıktan sonra

• +1
Reactions: boneking772

toggda vergi yok

Sanayiden de kıçını kaldırmazsın onları da aldıktan sonra
Değişir. Arada sırada Borusanda düşük kmli, kaportası kusursuz tramersiz kaza kayıtsız bmwler oluyor.

şuan elimde ilk nesil 418i var. 68 bin km de, hasar kaydı yok eksperi kusursuz. 1.6 küsür milyon tl ye almıştım... içi deri, sunroof, koltuk ısıtma cart curt çoğu özellik var. tek sıkıntı 418i batıda satılmayan bir model, 3. dünya ülkelerine ÖTVden düşülsün diye fındık motorlu getirtilen araçlar (ama donanım ve estetik açıdan birebir aynı) ama komik oluyor BMW diyorsun kaput altında 1.5 turbolu 136 beygir motor var :lul: renault megane ve egealar bile geçebiliyor seni...

ama zaten bunu sadece sağda solda beyinsiz iki üç marka takıntılı orospuyu arabamda sikebilmek için almıştım, normal asıl aracım corolla gayet iyi araç

@chadmanlet04 senin işinle maaşın ne

Hangi os kullaniyon pc’de
Crypto/Borsa/Dijital Bankacılık = MacOS
DNM (steroid vb için) = Tails
İş için Windows sonuçta çoğu müşteriler Win üzerinden hareket ediyor ve neredeyse bütün şirketler enterpise win kullanıyor (metasploit, burp suit, wireshark)

kendi kendime bir şeyler yapmak istiyorsam Arch kullanyordum Kaliye geçtim

Crypto/Borsa/Dijital Bankacılık = MacOS
DNM (steroid vb için) = Tails
İş için Windows sonuçta çoğu müşteriler Win üzerinden hareket ediyor ve neredeyse bütün şirketler enterpise win kullanıyor (metasploit, burp suit, wireshark)

kendi kendime bir şeyler yapmak istiyorsam Arch kullanyordum Kaliye geçtim
chatgpt isini alabilirmi

Interest is haram, but if you're gonna do it properly make gold standard currency but Erdogay doesn't have the balls to do this. He'll end up like Gaddafi if he tried.

Why is Turkey so expensive suddenly? Its fucking crazy. I hope he crashes economy, I can help all you poorcels ticaretmaxxx :feelspanties:

$1 = 10000 liras inshallah.

• JFL
  • +1
Reactions: maximum cope31, boneking772, maarda and 1 other person
Interest is haram, but if you're gonna do it properly make gold standard currency but Erdogay doesn't have the balls to do this. He'll end up like Gaddafi if he tried.

Why is Turkey so expensive suddenly? Its fucking crazy. I hope he crashes economy, I can help all you poorcels ticaretmaxxx :feelspanties:

$1 = 10000 liras inshallah.
soon inshallah

• Love it
  • JFL
Reactions: SecularIslamist and maarda
Hepsi illegal.

1. dünya ülkeleri varlıklarını ispatlamanı (kaynak göstermeni) istiyor. Ondan gidip yatırımcı vizesi alamıyor eşşekler.

Parası olup TR'de duran:

1-Mega low IQ, ingilizce bilmiyordur.
2-İllegal is yapıyordur.

Baska sansi yok.

Last edited:
  • +1
Reactions: orhanhic

Users who are viewing this thread

Back