Güzellik algısı

Ethernal

Ethernal

Kafam doldu, nereye boşaltayım?
herkezin bir 10 üzerinden tip olarak puanlaması vardır, senin kendine verdiğin puanda vardır arkadaşına verdiğinde vardır

bazen yoldan birisi geçer tipine 10 uzerinden puan verirsin
konuştuğun kızlara puanlama yaparsın
arkadaşların bu kız güzelmi diye sorduğunda puanlama yaparsın

bu insanlar puanlamayı ve güzelliği kendilerine göre yapıyorlar, bizim gibi global bir puanlama tablosuna uymuyorlar ÖRN:
bu insanlar güzelliği kendilerine göre veriyorlar, güzellik algıları büyüdükleri ortama çevreye gördüklerine göre değişiyor.
bu forumdaki bir incel gelip sana ltn der 10/4-5 der ama seni beğenen kız sana 8-9 verir
bi kızla samimi olup hoşuna gidersen tipine 7-8 verir (çünkü yakışıklı geliyosun gözüne kızın ister istemez) sözlerinle etkilediysen bitiyor olay (tipin bi zahmet ortalamanın üstünde olsun)

ben hayatım boyunca 10/9'luk bir kız görmedim dışarda, arkadaşlarım gördüklerini iddia ediyorlar ama puanlama tabloları yanlış bence, benimki daha globale yakın olduğu için arkadaşın 9 verdiği kıza 6.5-7 veriyorum.

genelde çevremizde gördüğümüz "çok güzel" kızlar 10/7'lik oluyor
hayatım boyunca 2 defa tek 10/8'lik kız gördüm
1 tanesi istanbul havalimanında güvenlik görevlisiydi, kısa saçlı küçük burunlu hafif uzun boylu iyi fizikli yunan tanrıçası gibi beyaz tenli anime kızı gibi bişeydi
diğeri şehrimde yolda giderken görmüştüm

10/9'luk kız dicek olursanız muhtemelen hiç görmüceksiniz çünkü adriana lima falan o puanı alıyor ÖRN

benim 10/9 vereceğim kız budur abi dahada üstüne tanımam amk

Ekran grnts 2024 09 23 205054 Ekran grnts 2024 09 23 205213
bu karının gözleri ......
o pembe dudağı
ANANISİKM

• +1
  • JFL
Reactions: gargomel and MOGGERWINSS
Çoğunluk tarafından güzel kabul edilen kişilerin yüz ölçümleri özellikleri gibi şeyleri karşılaştır, neredeyse aynı olduğunu fark edersin o yüzden güzellik objektiftir

Bu adama sahip çıkın. Threadleri 🔥

• Love it
Reactions: Ethernal
Çoğunluk tarafından güzel kabul edilen kişilerin yüz ölçümleri özellikleri gibi şeyleri karşılaştır, neredeyse aynı olduğunu fark edersin o yüzden güzellik objektiftir
güzel olan göze zaten güzel geliyor. güzellik objektiftir'ki herkez bir güzele güzel diyebiliyor, burda demeye çalıştığım şey puanlamanın yanlış olması.

dışarda, arkadaşlarım gördüklerini iddia ediyorlar ama puanlama tabloları yanlış bence, benimki daha globale yakın olduğu için arkadaşın 9 verdiği kıza 6.5-7 veriyorum.

söylemeyi unuttum, güzel olan çekicidir doğru, insan kimyası gereği güzel insan görünce ister istemez hormonları hızlanır ve o güzelliğe ruhen çekilirken bulabilir kendini (etkilenmenin fizyolojisi)

fakat insanın büyüme,çevre,vb gibi şeylerin tarzına göre güzellik algısının şekillendiği de bir gerçektir.
örneğin yazılımcı arkadaşlarla bir ortamda oturduk çocuk bir soru sordu (çocuk illegalci, yazılımcı değil)
"1 milyon tl'niz olsaydı ne yapardınız" dedi, şunu bunu dedik sıra sende sen ne yaparsın diye sorduk
"şu kızı sikmek için tüm hepsini verirdim" dedi. çocuk çok ciddi ve kararlı bir şekilde diyordu bunu, alıp fotoya baktım fiziğide hesaba katarsak kızın puanı 10/7 ama bu cocuğun gözünde kız 10/11 nasıl oluyor bu ? tamam kız güzel bende farkındayım oda farkında ama o kıza ayrı bi çekiliyor ben ayrı

Güzellik nesneldir fakat bir güzelin ne kadar beğenileceği kişiye,yaşamına göre değişmektedir.

(bu benim düşüncemdir eğer fikriniz varsa belirtirseniz sevinirim hocam. belkide yanlış düşünüyorumdur)
Saygılar.

• +1
Reactions: maarda
herkezin bir 10 üzerinden tip olarak puanlaması vardır, senin kendine verdiğin puanda vardır arkadaşına verdiğinde vardır

bazen yoldan birisi geçer tipine 10 uzerinden puan verirsin
konuştuğun kızlara puanlama yaparsın
arkadaşların bu kız güzelmi diye sorduğunda puanlama yaparsın

bu insanlar puanlamayı ve güzelliği kendilerine göre yapıyorlar, bizim gibi global bir puanlama tablosuna uymuyorlar ÖRN:
bu insanlar güzelliği kendilerine göre veriyorlar, güzellik algıları büyüdükleri ortama çevreye gördüklerine göre değişiyor.
bu forumdaki bir incel gelip sana ltn der 10/4-5 der ama seni beğenen kız sana 8-9 verir
bi kızla samimi olup hoşuna gidersen tipine 7-8 verir (çünkü yakışıklı geliyosun gözüne kızın ister istemez) sözlerinle etkilediysen bitiyor olay (tipin bi zahmet ortalamanın üstünde olsun)

ben hayatım boyunca 10/9'luk bir kız görmedim dışarda, arkadaşlarım gördüklerini iddia ediyorlar ama puanlama tabloları yanlış bence, benimki daha globale yakın olduğu için arkadaşın 9 verdiği kıza 6.5-7 veriyorum.

genelde çevremizde gördüğümüz "çok güzel" kızlar 10/7'lik oluyor
hayatım boyunca 2 defa tek 10/8'lik kız gördüm
1 tanesi istanbul havalimanında güvenlik görevlisiydi, kısa saçlı küçük burunlu hafif uzun boylu iyi fizikli yunan tanrıçası gibi beyaz tenli anime kızı gibi bişeydi
diğeri şehrimde yolda giderken görmüştüm

10/9'luk kız dicek olursanız muhtemelen hiç görmüceksiniz çünkü adriana lima falan o puanı alıyor ÖRN

benim 10/9 vereceğim kız budur abi dahada üstüne tanımam amk

View attachment 3193239View attachment 3193240
bu karının gözleri ......
o pembe dudağı
ANANISİKM
Wil read later ama kariyi hix begenmedim nerdeyse buda benim Perfektif ben minyon tiplwri seviylrum acaba pedomuyum lan

• +1
söylemeyi unuttum, güzel olan çekicidir doğru, insan kimyası gereği güzel insan görünce ister istemez hormonları hızlanır ve o güzelliğe ruhen çekilirken bulabilir kendini (etkilenmenin fizyolojisi)

fakat insanın büyüme,çevre,vb gibi şeylerin tarzına göre güzellik algısının şekillendiği de bir gerçektir.
örneğin yazılımcı arkadaşlarla bir ortamda oturduk çocuk bir soru sordu (çocuk illegalci, yazılımcı değil)
"1 milyon tl'niz olsaydı ne yapardınız" dedi, şunu bunu dedik sıra sende sen ne yaparsın diye sorduk
"şu kızı sikmek için tüm hepsini verirdim" dedi. çocuk çok ciddi ve kararlı bir şekilde diyordu bunu, alıp fotoya baktım fiziğide hesaba katarsak kızın puanı 10/7 ama bu cocuğun gözünde kız 10/11 nasıl oluyor bu ? tamam kız güzel bende farkındayım oda farkında ama o kıza ayrı bi çekiliyor ben ayrı

Güzellik nesneldir fakat bir güzelin ne kadar beğenileceği kişiye,yaşamına göre değişmektedir.

(bu benim düşüncemdir eğer fikriniz varsa belirtirseniz sevinirim hocam. belkide yanlış düşünüyorumdur)
Saygılar.
Bu durum sadece güzelliğin algılanma biçimini etkiler, güzelliğin kendisini değil.
Farklı puanlar kadının objektif güzelliği hakkında değil, kişilerin ona olan duygusal ya da çevresel etkilenmeleri hakkındadır. Aynı kişi o kişiyle geçirdiği bir olay sonrası onu hiç çekici görmemeye de başlayabilir soğuyabilir vs...

Çekici bulunan insanlar genel standartlara uyar ve hormonal tepkiler bile bu biyolojik temele dayanır, sen fark etmesen bile çekici olan kişiye bilinçaltından çok daha farklı davranıp çekim duyacaksın

• +1
İkimiz de hemen hemen aynı şeyi diyoz bu arada konu kilit

• Love it
kariyi hix begenmedim
yengen hakkında düzgün konuşur musun ?

ben minyon tiplwri seviylrum acaba pedomuyum lan
arkadaşım (1.82) çıktığı kızlar (1.50) yer cüceleriyle çıkıyordu dylsşkfsşylksyulsş
minyon kızlar güzel ya öyle düşünme
11 yaşına kadar sorun yok bro devamke

Attığın kız 9/10 beyaz kraliçe gerçekten
Zaten beyaz kızlar dışında ki kızlarla çıkmaya gerek yok sikip geçeceksin

• +1
Attığın kız 9/10 beyaz kraliçe gerçekten
Zaten beyaz kızlar dışında ki kızlarla çıkmaya gerek yok sikip geçeceksin
esmer kızlardan midem bulanıyor
beyaz tenli sarışın yunan tanrıçası varken bok çukurundan çıkan esmere niye bakayım

• Love it
Reactions: StuntmanMike
@yeeyeeslayer @eternal_ returned and he's Turkish. Remember how much he used to seethe at Turks :forcedsmile:

• JFL
Reactions: yeeyeeslayer
esmer kızlardan midem bulanıyor
beyaz tenli sarışın yunan tanrıçası varken bok çukurundan çıkan esmere niye bakayım
Aynen öyle.Bu forumda olma nedenim de bu.Beyaz kadınları sevdiğimi söylediğim için linç yedim defalarca kez ama yok gerçekten beyaz kadın ayrı bir tür.
Sarışın kadınlar melek resmen

• Love it
aynen kanka ltn adama beğendiği kız 8-9 verir 😀

senin annen çirkin olmana rağmen sana yakışıklı demesi gibi bişey buda ;)
çirkin olduğumu neden çıkardın böcek :) şey ayrı yazılır eğitimsiz :)

Last edited:
seni banlatalım çok boş postlar açıyon sen öyle low iq bıldırcın yumurtası

sen git önce yazım kurallarını öğren aslanım senin gibi tipleri ciddiye almam ben
özür dilerim benim edebiyat hocam sınıfta siki kalkmış bir şekilde oturup tiktok izliyordu :cry:

• Ugh..
Reactions: gargomel
özür dilerim benim edebiyat hocam sınıfta siki kalkmış bir şekilde oturup tiktok izliyordu :cry:
off çok boşsun kanka ya reportladım seni banlanırsın yakında

• Love it
low iq olmak ve cahil olmak :)
seni taşşağıma aldığımın farkında değilsin çocuk
siktirgit reportunu yap uyu ok ?

Konu kilit.

• Ugh..
Reactions: gargomel
seni taşşağıma aldığımın farkında değilsin çocuk
siktirgit reportunu yap uyu ok ?

Konu kilit.
banlanman an meselesi dostum :) banlandıktan sonra kullandığın dilin kurallarını falan öğren böyle low iq gezme ortalıkta