Uyku ve spor boyun uzamasında ne kadar etkili?

travisbickle

travisbickle

Iron
Lise 2'den beri aynı boydayım amk. Gram uzamadım. 175-180 aralığındayım.

Lise boyunca doğru düzgün uyumadım. Hep geç saatlerde uyudum ve hareketsiz bir yaşam sürdüm.

Sizce boyumun uzamaması bunlarla mı ilgili? Yoksa bunları yapsaydım da aynı kalır mıydım? Ailede 180 üstü kimse yok.

• JFL
Reactions: ALP
olm boyun madem 175-180 neden aglayip sizlaniyon aq bende seni 160 falan saniyordum

Kanka yaş 16 hiç spora gitmedim ve son 3 senedir corona zamanından beri düzenli uykum yok 1de 2de uyuyorum 7de kalkıyorum yani uyku kesinlikle cope sporu bilemiyorum

• JFL
Reactions: onthewaytochadlite
Kanka yaş 16 hiç spora gitmedim ve son 3 senedir corona zamanından beri düzenli uykum yok 1de 2de uyuyorum 7de kalkıyorum yani uyku kesinlikle cope sporu bilemiyorum
Belki uyusaydın 183 yerine 87 olacaktın? nerden biliyorsun

• +1
kanka ben olacağımı düşünmüyorum çünkü over sülalemdeki en uzun kişinin boyu 185 falan ben zaten şuan 183üm baba boy 163 anne 155 kardeşler 156 (kız) amca kuzenler ) en kralı 175cm bi anne tarafından dayıların 2si benimle aynı boydalar demek ki artık over bitti ggwp ama plakalara baktıracam eğer açıksa yüzme+spor 18e kadar yol var yaş 2007 (16)

Screenshot 4

genetik + şans amk 2 faktörüde geçmen gerekiyor uzun boylu olman için ahh mk dünyası

bu arada büyürken çok fazla et falan cart curt kurban bayramında falan yerdik (bayramın mübarek olsun kanka ) yani osmanlı padişahları gibi günde 20 öğün et yemedik fakat meyve yiyordum ondan heralde

• JFL
Reactions: onthewaytochadlite
Boyun aşağı yukarı ergenliğe girince belli oluyor zaten boy uzamasının %80i bitiyor ergenliğe girince. Sen lise 2 den beri uzamadıysan ya genetik potansiyelini tamamlamıssın yada erken ergenliğe girip erken bitirmişsin.spor yapar Östrojenin az olur dht en fazla olursa daha iyi bir boy potansiyelin olur tabiki ama belli bir yaştan sonra önemi yok. hgh eksikliğin yoksa boy potansiyelini tamamlarsın zaten.

Tldr prenatal dönem hayatını belirledi

Last edited:
Lise 2'den beri aynı boydayım amk. Gram uzamadım. 175-180 aralığındayım.

Lise boyunca doğru düzgün uyumadım. Hep geç saatlerde uyudum ve hareketsiz bir yaşam sürdüm.

Sizce boyumun uzamaması bunlarla mı ilgili? Yoksa bunları yapsaydım da aynı kalır mıydım? Ailede 180 üstü kimse yok
Over

Speak English fucking losers

• Ugh..
Boyun aşağı yukarı ergenliğe girince belli oluyor zaten boy uzamasının %80i bitiyor ergenliğe girince. Sen lise 2 den beri uzamadıysan ya genetik potansiyelini tamamlamıssın yada erken ergenliğe girip erken bitirmişsin.spor yapar Östrojenin az olur dht en fazla olursa daha iyi bir boy potansiyelin olur tabiki ama belli bir yaştan sonra önemi yok. hgh eksikliğin yoksa boy potansiyelini tamamlarsın zaten.

Tldr prenatal dönem hayatını belirledi
Benden 2 yaş küçük çocuk zamanında benle konusrken üste bakiyodu mahallede geçen gördüm konuştuk 2 metre 3 cm olmuş orrosounun oğlu dalga geçtim yalandan lan bu thanos mu ananı amini sikiyim bu ne bana açıklayın falan kalabaligiz utandı AMK essegi tedirgin oldu bilmiyo genetix lotteey kazanmis Boşnak bize denk gelir zaten bunlar amık.

• JFL
Speak English fucking losers
Slowly grab ur little fresh sister like a flower and smell his asshole gently do you like it my English?

• +1
Reactions: MogEater
  • Ugh..
  • +1
  • JFL
Reactions: ALP, boneking771 and elemanzelvadre
Benden 2 yaş küçük çocuk zamanında benle konusrken üste bakiyodu mahallede geçen gördüm konuştuk 2 metre 3 cm olmuş orrosounun oğlu dalga geçtim yalandan lan bu thanos mu ananı amini sikiyim bu ne bana açıklayın falan kalabaligiz utandı AMK essegi tedirgin oldu bilmiyo genetix lotteey kazanmis Boşnak bize denk gelir zaten bunlar amık.
aynı anne baba 185 arkadaşım var aramızda 19 20 cm var anne karnından çıktığımda zaten bitmişti

Yasıtlarımdan 20 cm küçükken hgh tedavisi aldırmayan köylü anne babamı sıkıyım yaş 16 oldu kemikler seks hormonlarından yaşlandı anca sımdı baslayabıldım bu yaştan sonrada onca paraya rağmen 2.5cm fark edecek

• JFL
Lise hayatım hep stres içinde geçti. Çok fazla kortizol salgılamışımdır. Zaten evden dışarı adım atmıyordum. Uyku da uyumuyordum doğru dürüst. Belki bunlar olmasaydı ayakkabısız 1.8 falan olacaktım amk. O kadarı bile yeterdi. Ayakkabıyla botla 183 oluyon zaten.

• +1
  • WTF
  • JFL
Reactions: Abhorrence, ALP and onthewaytochadlite
Lise hayatım hep stres içinde geçti. Çok fazla kortizol salgılamışımdır. Zaten evden dışarı adım atmıyordum. Uyku da uyumuyordum doğru dürüst. Belki bunlar olmasaydı ayakkabısız 1.8 falan olacaktım amk. O kadarı bile yeterdi. Ayakkabıyla botla 183 oluyon zaten.
Şişman falan olmadıysan kısa kalmış olman olası değil hgh zaten uykunun ilk saatlerinde salgılanıyor

Şişmanlar şişmanlık derecesine göre yılda 1-2.5 cm civarında yetişkin boyu kaybediyor östrojenin erken kemik olgunlastırmasından 3-5cm fark eder hgh eksikliği yoksa boy pek değişmez

Tmm abartmayın kanka its all about face.

• JFL
Spor yapmaya başladığımdan beri 2-3cm uzadım ama sebebinin büyük oranda çok daha fazla karbonhidrat almam olduğunu düşünüyorum.

Aminakodum makale,araştırma falan at sikeyim böyle forumu adam kendisinden örnek vererek bir şeyin cope olup olmadığını belirliyor

• +1
Şişman falan olmadıysan kısa kalmış olman olası değil hgh zaten uykunun ilk saatlerinde salgılanıyor

Şişmanlar şişmanlık derecesine göre yılda 1-2.5 cm civarında yetişkin boyu kaybediyor östrojenin erken kemik olgunlastırmasından 3-5cm fark eder hgh eksikliği yoksa boy pek değişmez
Evet ama %60 gibi bir oran ilk başlarda salgılaniyor %40 hala önemli birinin yetersiz uykusu varsa hgh eksikliği de vardır eğer hgh falan almıyorsan ergenlikte en az 7 8 saat uyuman lazım yoksa potansiyeline ulaşamazsın büyük ihtimalle

Evet ama %60 gibi bir oran ilk başlarda salgılaniyor %40 hala önemli birinin yetersiz uykusu varsa hgh eksikliği de vardır eğer hgh falan almıyorsan ergenlikte en az 7 8 saat uyuman lazım yoksa potansiyeline ulaşamazsın büyük ihtimalle

naturel pek bir şey değişmez ilacı vurmadıkdan sonra yok erken yatıyım sporda şu hareketi yapmıyım bi sik değişmez

naturel pek bir şey değişmez ilacı vurmadıkdan sonra yok erken yatıyım sporda şu hareketi yapmıyım bi sik değişmez
Değişir ama az değişir keşke ergenlik zamanımda bu forumda olsaydım ben ergenliği 2 saat uykuyla boktan alışkanlıklar ile geçirdim şuan babam dayım dedem falan hepsinden kisayim büyük ihtimalle 180+ olabilecekken 178 de kaldım

Değişir ama az değişir keşke ergenlik zamanımda bu forumda olsaydım ben ergenliği 2 saat uykuyla boktan alışkanlıklar ile geçirdim şuan babam dayım dedem falan hepsinden kisayim büyük ihtimalle 180+ olabilecekken 178 de kaldım
kanka baba dayı boy ortalaması kaç senin bu arada haklısın tamamen cope demem sacmalamısım ilk yorumumda paylaştığım adamda aynı şeyde olunca cope demişim kb

şimdi bende senin gibi ergenliği boktan ve 2 saat uyku ile geçirdim aileminde boy ortalaması kısaydı yani en uzun kişi 183 falandı bende 183im bu nasıl oluyor oda dayılarım yani genetiğini ondan önce almam gereken annem babam varken

bence bu yukarıdaki dediğin potansiyel olayı çok kavramlı mesela anne boy 155 diyelim baba boy 185 yani %50 kısa uzun olması değil mi dediklerin bu insanda işe yarıyabilirdi düzgün uyku ve beslenme ile babasını potansiyeline ulaşabilirdi

ama başka biri düşünelim bunun anneside babasıda 2 metre boyunda kendisi günde 2 saat uyusa bok gibi beslense bile genetiğinden dolayı uzun olmuyacak mıydı soruyorum (çok görüyoruz uzun sıska gencleri sonuçta)

yav gece gece konustugumuz konuya bak avrupadaki yaşıtlar partiliyor kızlarla falan fistan biz burda boy şu bu allahın amını yurdunu sikiyim bizide türkiye denen kerhaneye fırlatmış

• +1
Reactions: maarda
kanka baba dayı boy ortalaması kaç senin bu arada haklısın tamamen cope demem sacmalamısım ilk yorumumda paylaştığım adamda aynı şeyde olunca cope demişim kb

şimdi bende senin gibi ergenliği boktan ve 2 saat uyku ile geçirdim aileminde boy ortalaması kısaydı yani en uzun kişi 183 falandı bende 183im bu nasıl oluyor oda dayılarım yani genetiğini ondan önce almam gereken annem babam varken

bence bu yukarıdaki dediğin potansiyel olayı çok kavramlı mesela anne boy 155 diyelim baba boy 185 yani %50 kısa uzun olması değil mi dediklerin bu insanda işe yarıyabilirdi düzgün uyku ve beslenme ile babasını potansiyeline ulaşabilirdi

ama başka biri düşünelim bunun anneside babasıda 2 metre boyunda kendisi günde 2 saat uyusa bok gibi beslense bile genetiğinden dolayı uzun olmuyacak mıydı soruyorum (çok görüyoruz uzun sıska gencleri sonuçta)

yav gece gece konustugumuz konuya bak avrupadaki yaşıtlar partiliyor kızlarla falan fistan biz burda boy şu bu allahın amını yurdunu sikiyim bizide türkiye denen kerhaneye fırlatmış
Kanka boy %100 şans tamamen genetik kombinasyon senin annen baban 2 metre olsun ama 150 akrabalarının genetiğini alabilirsin.Bunlar abartı örnekler ama anlarsın mantığı,sen büyük ihtimalle ailenden daha uzun olman lazımdı ve genetik konusu şöyle şimdi senin bir genetik limitin var mesela 190 sen ne yaparsan yap bu limiti geçemezsin ama kötü alışkanlıklar ile bu limite ulaşamayabilirsin, şöyle düşün boyun %100 genetik ama bu genetiği kullanmak için uyku, alışkanlıklarının önemi var. Babam 184 dayım 186 amcam da öyle bişey dedem 191 ve evet kaderimizi sikeyim biz niye bunları çekiyoruz aq

• +1
Reactions: Leqoo and elemanzelvadre
Hadı ben enjekte ettim yatıyorum dıger yarısmacılara basarılar ben burda boy potansiyelimi 2 cm arttırıken sen cipini yiyorsun bana şanslı diyemezsin koccum (166)

• JFL
  • Love it
Reactions: ALP and maarda
Hadı ben enjekte ettim yatıyorum dıger yarısmacılara basarılar ben burda boy potansiyelimi 2 cm arttırıken sen cipini yiyorsun bana şanslı diyemezsin koccum (166)
Ne kullanıyorsun sadece test mi yoksa baskw bişey de var mı

Last edited:
o yaştan sonra uzaman zor zaten uzasan da çok bir artış olmayacaktı ne bekliyorsun o yaştan sonra 10 cm atmayı mı amk

Users who are viewing this thread

Back