boy tamamen genetik midir?

D

dogida

Iron
evet genetik çok önemli 190+ adamların neredeyse hepsi bir şey yapmadan hatta pc başında cips yiyerek uzadılar fakat yüzme, basketbol(cope) mk677, gh, testo falan bunlarla max ne kadar uzanabilir? Mesela çocuk 13-14 yaşında başlasa genetik sınırını ne kadar aşabilir?

evet genetik çok önemli 190+ adamların neredeyse hepsi bir şey yapmadan hatta pc başında cips yiyerek uzadılar fakat yüzme, basketbol(cope) mk677, gh, testo falan bunlarla max ne kadar uzanabilir? Mesela çocuk 13-14 yaşında başlasa genetik sınırını ne kadar aşabilir?
Kral 13 yasimdan itibaren yuzme futbol oynadim,ayrica saglam da beslendim,kickboksta yaptim 16 yasinda basladim 17 yasinda sabahin 5inde okuldan once okula diri gitmek icin fitnessa da giderdim ama fazla uzamadim,%95'i genetik bu isin,bu yaptiklarimin sonucunda ucgen bir vucut kaldi,hatta sahit oldum,16 yasinda lisedeyken bu cocuk spor yapmis ama niye uzamamis falan diyordu kiz,kisacasi genetic nerf,allah nerf,isyan etmicez money is everything

Kral 13 yasimdan itibaren yuzme futbol oynadim,ayrica saglam da beslendim,kickboksta yaptim 16 yasinda basladim 17 yasinda sabahin 5inde okuldan once okula diri gitmek icin fitnessa da giderdim ama fazla uzamadim,%95'i genetik bu isin,bu yaptiklarimin sonucunda ucgen bir vucut kaldi,hatta sahit oldum,16 yasinda lisedeyken bu cocuk spor yapmis ama niye uzamamis falan diyordu kiz,kisacasi genetic nerf,allah nerf,isyan etmicez money is everything
belki onları yapmasan 160 olacaktın öyle düşün bir de XD

• JFL
Reactions: Deleted member 67889
belki onları yapmasan 160 olacaktın öyle düşün bir de XD
Doğru gerçekten babam gibi 165'de olabilirdim sağlam besledi peder vallah

Kanka @Atsiz bu konuda birşeyler biliyor gibi. Kendisine yazdım ama henüz bakmadı

110% genetik. Şu afrikada yemek bulamayan leşlerin boya bakın
1712518121424

isteyen kendisi bakabilir, google tallest country in africa yazın çıkıyor.

Bu essekler ne yemek, ne vitamin, ne bi yarrağım yiyebiliyor. Bütün gün ekmek arası bok yiyip 31.

• So Sad
  • JFL
Reactions: enayispotify_34 and dogida
Bana kalırsa hem genetik hem epigenetik. İkisi birbiriyle iç içe. Eğer kötü beslenir, ergenlik boyunca androjen seviyeni düşük tutarsan, genetik potansiyelinin altında kalırsın.

Ancak sadece beslenme & yüksek androjen seni genetik potansiyelinin üstüne çıkarmaz.

15 yaşına kadar yaşıtlarım arasındaki en uzunlardan biriydim, ancak 15 yaşından 22 yaşına kadar (en önemli dönem) cips, sigara, kola ile beslendim ve odamdan çıkmadım. Androjen seviyelerim oldukça düşüktü. Sıfır spor, yürüyüş bile yok. Buna rağmen 6'+ boyum var şuanda. Recessed olsa da, geniş bir çenem ve kompakt orbitallerim var. Demek ki genetikte minimum 6'+ yazıyormuş. Ancak benim potansiyelim 6'3" civarındaydı, buna eminim.

• So Sad
Reactions: dogida

Users who are viewing this thread

Back