inyerta
Iron
- Joined
- Dec 24, 2025
- Posts
- 23
- Reputation
- 40
I buy spaghetti for 90 cents here
i buy bulk of the cheapest / probably toughest roasts. You can get 2kg of Chicken drumstivks for Cheap
I buy Frozen Veggies for $1 Dollar
i cook spaghetti in just enough water to cover & copious salt, drain so that just a little water is left, melt salted butter into it
I buy 5kg of Potatoee, cut it up into cubes and air fry it
Buy 5kg of Rice, Mix that with cheap Canned Tuna for protein,fat and carbs
This has been my meal plans for the past 11 months
i buy bulk of the cheapest / probably toughest roasts. You can get 2kg of Chicken drumstivks for Cheap
I buy Frozen Veggies for $1 Dollar
i cook spaghetti in just enough water to cover & copious salt, drain so that just a little water is left, melt salted butter into it
I buy 5kg of Potatoee, cut it up into cubes and air fry it
Buy 5kg of Rice, Mix that with cheap Canned Tuna for protein,fat and carbs
This has been my meal plans for the past 11 months