üniversite bölümleri ve çekicilik

talldarkhandsome

talldarkhandsome

Iron
bu zamana kadar en çok tm öğrencileri arasında yüksek smv erkek gördüm.geneli hukuk veya iyi bir üniversitede ekonomi,işletme gibi bölümler okuyor.
sayısalda yüksek smv sahibi erkekler genelde diş veya endüstri okuyor.
kızlarda tıp okuyanlar arasında da yüksek smv sahibi olanlar var ama erkeklerde çok karşılaşmadım.

Basit hesap çirkinlik arttıkça akademik hayattaki izolasyon haliyle de çoğu zaman başarı artıyor

• +1
Reactions: looksmaxxerrr, talldarkhandsome and Abhorrence
Sayısal bölümlerde eli yüzü düzgün kız yok ve artık üniversite okumak gereksiz.İlk 30k içerisine giremeyeceksiniz Üni okumayın(Konudan bağımsız olarak)

• +1
Reactions: szolliontaraelis
Akademik başarı arttıkça sosyal çevre azalir
(Hayatımda hiç sağlıklı görünen sayısalci görmedim)

istisnaları var ama genel anlamda doğru tespit.
Yok ya benim çevremde hiç görmedim. Hepsi asosyal oluyor özellikle sayisalcilar iki kelimeyi bir araya getirip muhabbet edemiyor. Yüzleri hep aşağıya bakıyor vesaire vesaire...
Ayrıca hepsinde nedense akne var

• +1
Reactions: looksmaxxerrr and talldarkhandsome
Sayısal bölümlerde eli yüzü düzgün kız yok ve artık üniversite okumak gereksiz.İlk 30k içerisine giremeyeceksiniz Üni okumayın(Konudan bağımsız olarak)
ilk 55-60k ama evet genel olarak hakli.

Itü kontrol otomasyon müh okuyom 3.90 GPA kastım. Kızlar doğrudan itiliyor knk, inek erkekler hoşlarına zerre gitmiyor zaten kızların da amacı okumak bilim yapmak diil paso chadlerle sikişmek. He zeki+çalışkan kızlar var ama onlara da ben bakmıyorum maalesef maks LTB oluyorlar.(MTB altına bakmam) BESYOcu+yakışıklı olmak çok daha SMV verir btw . Tip>Boy>Para>Kas>Statü,okul vs diye gider SMV sıralaması. Okuduğunuz yer onemli deil sikişmek için. Lise terk kuryeler var yakışıklı bide keko olanlar fena ams2yor

• +1
Reactions: enayispotify_34 and talldarkhandsome
Itü kontrol otomasyon müh okuyom 3.90 GPA kastım. Kızlar doğrudan itiliyor knk, inek erkekler hoşlarına zerre gitmiyor zaten kızların da amacı okumak bilim yapmak diil paso chadlerle sikişmek. He zeki+çalışkan kızlar var ama onlara da ben bakmıyorum maalesef maks LTB oluyorlar.(MTB altına bakmam) BESYOcu+yakışıklı olmak çok daha SMV verir btw . Tip>Boy>Para>Kas>Statü,okul vs diye gider SMV sıralaması. Okuduğunuz yer onemli deil sikişmek için. Lise terk kuryeler var yakışıklı bide keko olanlar fena ams2yor
kuzen ben keko lisesinde büyüdüm her çıkış parkta 30 kişi toplanıp telefonda ssleri açıp sonra teketek atma falan tarzı eşeklerin oldugu 1 tane yakışık uzun boylu çocugun bi kızı köpek ettigini bile görmedim 1 70 boy köşeli çene 50 kilo adam tüm okulu sikti bir sürüde ifşası çıktı aha yalanımda varsa şerefsiz evladıyım testesteron aurası falan iyice reddpilci tactical soap oldumbu aralar aq

Lise farklı bro. Hipergami eğrisi 18 yaşından sonra üstel artıyor. 15-18 yaş bandında manlet arkadaşlarım bile uzun kız sikebiluyodu. Üniversitede blackpilli iliklerine kadar hissediyosun.

• +1
Reactions: StuntmanMike and enayispotify_34
Lisede 15 lik bir sude Allahı olan 18 20 yaşındaki uzun yakısıklı Berkecanla sikişmek yerine 16 yaşındaki üst dönem keko popi tipsiz çocuk veya looksmatch'ı olan bi redpillci lavuğu seçebilir.

• +1
Reactions: enayispotify_34
Ki ona rağmen hatırlarım, bizim lisedeki yakisikli oevladı bi lavuk baya kızı aşık da etmişti kendine. Tip/boy/kas üçlüsü herzaman bir amcığı sulandırır

• +1
kuzen ben keko lisesinde büyüdüm her çıkış parkta 30 kişi toplanıp telefonda ssleri açıp sonra teketek atma falan tarzı eşeklerin oldugu 1 tane yakışık uzun boylu çocugun bi kızı köpek ettigini bile görmedim 1 70 boy köşeli çene 50 kilo adam tüm okulu sikti bir sürüde ifşası çıktı aha yalanımda varsa şerefsiz evladıyım testesteron aurası falan iyice reddpilci tactical soap oldumbu aralar aq
15-18 bluepill-redpill 18+ kafidir,sikeyim 15-18 full spor ve kisisel gelisim ile copeladik sadece 1 tane foid kiz arkadasim oldu prettyboymaxx'den onu da sikemedim

• +1
Reactions: Nerdmaxxing
15-18 bluepill-redpill 18+ kafidir,sikeyim 15-18 full spor ve kisisel gelisim ile copeladik sadece 1 tane foid kiz arkadasim oldu prettyboymaxx'den onu da sikemedim
18+ blackpill

• +1
Lisede 15 lik bir sude Allahı olan 18 20 yaşındaki uzun yakısıklı Berkecanla sikişmek yerine 16 yaşındaki üst dönem keko popi tipsiz çocuk veya looksmatch'ı olan bi redpillci lavuğu seçebilir.
Lise farklı bro. Hipergami eğrisi 18 yaşından sonra üstel artıyor. 15-18 yaş bandında manlet arkadaşlarım bile uzun kız sikebiluyodu. Üniversitede blackpilli iliklerine kadar hissediyosun.
Amına koyim full kisisel gelisim ile copeladik,sadece birisi oldu pbmaxx ile,

İşler iyice zorlaştı,zaten o dönemde coronadaydik eğer o okuldan devam etseydim,prettyboy manlettim,ve popüler olduğum için kızlara çekici geliyordum,ama 18'den sonra iyice zorlaştı işler la ciddi ciddi stres yap,hayatsiz gibi calis,sosyal hayata hic zaman ayirma ciddi ciddi populer oldugum icin hocalar da seviyordu,kivircik sacli bir foidle beraberdim

• +1
Kanka neden 3.90 ortalama kastın, daha iyi bir bölüme yatay geçiş yapmak için mi?
Sarıyo kanka nerd'üm. Erasmus da geldi seneye bahar gidiyom. Yatay yaparmıyım bilmiyom bölümden memnunum. Çalışmaktan keyif alıyorum

• +1
Reactions: enayispotify_34 and aldest
Sarıyo kanka nerd'üm. Erasmus da geldi seneye bahar gidiyom. Yatay yaparmıyım bilmiyom bölümden memnunum. Çalışmaktan keyif alıyorum
Kanka ben İTÜ'ye gelip ortalama kasıp daha iyi bir bölüme geçmeyi düşünüyorum. İTÜ'de daha kolaymış diğer üniversitelere kıyasla, dersler zor mu, o ortalamayı yaparken çok zorlandın mı?

Kanka en az 30 35 tane farklı karı sikmisimdir kaç kere cezaevinin kıyısından döndüm tiktokta kadına şiddetten paket olmalarmi cartlarmi bende red pill copeliyodumda ben sadece karilarq kopek cekiceksin o yana bu yana yavaş donuceksin beden dili muh muh falani copeladim kişisel gelişim melisim onlara düşersen o güzel yılları siker atarsın MK Richard cooperinde kel oguzunda amk

Kanka ben İTÜ'ye gelip ortalama kasıp daha iyi bir bölüme geçmeyi düşünüyorum. İTÜ'de daha kolaymış diğer üniversitelere kıyasla, dersler zor mu, o ortalamayı yaparken çok zorlandın mı?
Knk ITÜ yatay geçişte %40 YKS %60 Okul ortalamasına bakılıyor artık. Iyi bölümlerden kastın itü bilgisayar yapay zeka vs filan ise bunlara girmen için zaten ilk 10000de olman gerekiyor üstüne de 3.7+ ortalama yapmak gerekiyor o açıdan baya zorlaştı. Ama ilk 50.000 de bi bölüme girip 15 20binlik bölümlere geçme ihtimalin var bence. Biraz da şans, bu sene 2.80 yapan lavuklar itü makineye girdi mesela depremden dolayı ortalamalar yerlerde+ kimse tercih etmemiş. Ama yine de geçmiş yılların istatistiği 3.5 üssü yapmayacaksan sırf bu sebepten itü yazma. Ortalama kasmaya gelince, ilk sene havuz dersleri var mat1 mat2 fiz1 fiz2 tüm okul alıyor bunları o yüzden average'lar düşük oluyor. Ama yine de AA BA gibi notlar için 100 kişilik ortak sınıfta ilk 15de(en kötü) olman lazım ki zaten en az 25 kişi iyi bölümlerdekiler oluyor. Rekabet o yüzden AA BA gibi notlarda var. Bide ilk sene her bölümün kredisi de farklı oluyor. Ilk sene için makine inşaat vs 40 krediyken çevre mühendisliği 31 kredi. Çevre mühendisi adam neredeyse hic bölüm dersi almıyorken inşaatçı lavukları ilk sene sikiyorlar bölüm dersleri ile bu sebepten ortalama kasmak da zorlaşıyor. Yani, nereye girdiğinde önemli. Bence günde 4 5 saatlik çalışmayla 3.5+ yapmak mümkün ama sırf bunun için sikko bi bölüm yazılmaz. Millet kredisi az diye çevre müh yazıyor mesela ama yatay yapamazsan çevrede kalıyosun. ÇAP da düşünebilirsin ÇAPta YKS bakmıyolar. Özetle, imkânsız değil ama %40 YKS muhabbeti de geldiğinden zorlaştı yatay işi

• +1
Knk ITÜ yatay geçişte %40 YKS %60 Okul ortalamasına bakılıyor artık.
Kanka ne ara geldi bu %40 muhabbeti aq. İTÜ'nün sitesinde de yok veya ben bulamadım. Benim öğrendiğim ilk olarak ortalama, sonra ders kredisi, sonra YKS ortalamasına bakıldığı yönündeydi.
Iyi bölümlerden kastın itü bilgisayar yapay zeka vs filan ise
Evet onlardan bahsediyordum. İTÜ'nün yatay geçiş sonuçlarına baktım adam 4 ortalama yapmış ama yedek listesinde bunun sebebini tam bilmiyorum ancak fark ettiğim şey asilde olanların ders kredisinin daha yüksek olduğuydu.
kimse tercih etmemiş
Bu da önemli bir faktör ancak dediğim gibi rekabeti yüksek olan bölümlerde pek etkisi yok maalesef.
ÇAP da düşünebilirsin ÇAPta YKS bakmıyolar
Bakacağız artık ÇAP olur belki, İTÜ'nün imkanları iyi bu sebepten iyi üniversite kötü bölüm tercihi de yapabilirim çünkü sikko bir üniversitede sınavda derece yapmış birisi ile aynı ortamda bulunmam mümkün değilken İTÜ'de kulüpler aracılığı ile bağlantıları kurabiliyorsun.

Neyse tercih dönemi gelsin de hele bir daha detaylı bir plan kuracağım artık bu konuyla alakalı. Teşekkür ederim cevapların için.

• +1
Kanka ne ara geldi bu %40 muhabbeti aq. İTÜ'nün sitesinde de yok veya ben bulamadım. Benim öğrendiğim ilk olarak ortalama, sonra ders kredisi, sonra YKS ortalamasına bakıldığı yönündeydi.

Evet onlardan bahsediyordum. İTÜ'nün yatay geçiş sonuçlarına baktım adam 4 ortalama yapmış ama yedek listesinde bunun sebebini tam bilmiyorum ancak fark ettiğim şey asilde olanların ders kredisinin daha yüksek olduğuydu.

Bu da önemli bir faktör ancak dediğim gibi rekabeti yüksek olan bölümlerde pek etkisi yok maalesef.

Bakacağız artık ÇAP olur belki, İTÜ'nün imkanları iyi bu sebepten iyi üniversite kötü bölüm tercihi de yapabilirim çünkü sikko bir üniversitede sınavda derece yapmış birisi ile aynı ortamda bulunmam mümkün değilken İTÜ'de kulüpler aracılığı ile bağlantıları kurabiliyorsun.

Neyse tercih dönemi gelsin de hele bir daha detaylı bir plan kuracağım artık bu konuyla alakalı. Teşekkür ederim cevapların için.
Itü yönetmeliği var kanka yeni çıkan orda yazıyo. https://www.sis.itu.edu.tr/TR/mevzuat/yatay-cap-yandal-yonerge.php.

• +1

Bence ilk 20000 deysen bölüm tercihi yap ilk 20000 den kötü gelirse üniversite tercihi yapıp yatay dene. Mesela kurumlar arası yatay ile de itüye gelen var. Benim bölüme YTÜ kontrol otomasyon veya mekatronikten gelenler var mesela. bissürü alternatif var.

• +1
Bence ilk 20000 deysen bölüm tercihi yap ilk 20000 den kötü gelirse üniversite tercihi yapıp yatay dene. Mesela kurumlar arası yatay ile de itüye gelen var. Benim bölüme YTÜ kontrol otomasyon veya mekatronikten gelenler var mesela. bissürü alternatif var.
Kanka zor ya 20K kırık OBP var o sıkıntı. Bilgisayar mühendisliği olmayacak yüksek ihtimalle diğer bölümleri düşünebilirim belki. Bir de 5. yarıyılda geçiş daha kolay onu da düşünebilirim. Teşekkür ederim cevapların için aydınlatıcı oldu.

Kanka zor ya 20K kırık OBP var o sıkıntı. Bilgisayar mühendisliği olmayacak yüksek ihtimalle diğer bölümleri düşünebilirim belki. Bir de 5. yarıyılda geçiş daha kolay onu da düşünebilirim. Teşekkür ederim cevapların için aydınlatıcı oldu.
Rica ederim knk. 5.yy geçisleri itüde sadece fakülte içi oluyo. Mesela elektrik mühendisliği(ee fakültesi) kazandıysan, ehb veya kom'a geçebilirsin, başka bi fakülteye geçemessin.

• +1
Reactions: aldest and enayispotify_34
Bu doğru.Eski yazılarım da da bunu savunuyordum.Üniversite liseye kıyasla acayip zor.
Lisedeyken boyum 1.78di ve bana 155 jbw kız bakıyordu.
Üniye geçtim 1.85 ile bir sik yapamadım anca hoejabiler ve aşırı esmer kızlar bakıyor gibiydi onlara da ben yürüyemedim yürünülecek gibi değillerdi çünkü.

• +1
Reactions: Nerdmaxxing and enayispotify_34